Mimari Tasarım

Telefon

0850 225 68 40

Adres

Cumhuriyet Mah. Eski Hadımköy Yolu Cad. No:14/6 Demirtaş İş Merkezi ( Tüyap Fuar Alanı Arkası)/Büyükçekmece/İstanbul

Mimari Tasarım

Mimari tasarım süreci bir yapının tasarlanması ile başlayan, inşası ile devam eden ve yapının teslimine kadar süregelen oldukça geniş bir kavramdır. Tüm mimari tasarımlar belirli bir yapıyı tasarlamayı ve İnşa etmeyi içeren bir süreçtir. Yapıların biçim, ambiyans ve mekan olarak planlanması mimari tasarım aşamaları içerisinde yer almaktadır. 

 Mimari tasarım süreçlerinde farklı birçok dinamik söz konusudur. Planlama, tasarlama, satın alma ve sözleşme ve uygulama gibi birçok aşama mimari tasarım süreçlerinde ele alınmaktadır.

Her bir mimari tasarım kendine özgü ve tektir. Dolayısıyla her bir mimari tasarım için gelişen süreçler her ne kadar genel olarak adlandırılıyor olsa da bu süreçlerin uygulama aşamaları her bir mimari tasarımda birbirinden farklı olarak ilerlemektedir.

Gündelik yaşamda karşınıza çıkan tüm yapılar belirli mimari tasarımların sonucu oluşmuş yapılardır. Her tür mekan bu mekanların içerisindeki eşyaların dizaynı, mekanların dışındaki bahçe ve dış alanların belirli kurallar dahilinde tasarlanması aşamalarının her biri mimari Tasarımın bir sonucu ortaya çıkmaktadır. Bir mimari tasarım için mimarlar ile birlikte farklı meslek grubundan da birçok insan bu oluşum içerisinde yer alabilmektedir.